FIS Cup w Einsiedeln. Trening i seria próbna dla Polek. Konkurs przełożony

Screen - youtube.com/watch?v=kIquLF5Ghjc

Kinga Rajda i Nicole Konderla były najlepszymi zawodniczkami treningu i serii próbnej w Einsiedeln. Z powodu złych warunków atmosferycznych nie udało się rozegrać konkursu, który został przełożony na sobotę.

Screen – youtube.com/watch?v=kIquLF5Ghjc

Treningi dla Polek

W rozpoczynającym dzień na skoczni treningu z dobrej strony pokazały się reprezentantki Polski, które ex aequo zwyciężyły w serii treningowej. Nicole Konderla wylądowała na 107. metrze, a Kinga Rajda uzyskała odległość półtorej metra słabszą. Wirtualne podium uzupełniła Juliane Seyfarth. Na kolejnych lokatach uplasowały się Yuzuki Sato, Nagomi Nakayama, Sina Arnet i Yu Saito.

Pełne wyniki treningu

Także w serii próbnej to Biało-Czerwone uzyskały najlepsze rezultaty. Najwyższą notę uzyskała Nicole Konderla, która wylądowała aż na 110. metrze. To dało jej 31,4 punktu przewagi nad drugą zawodniczką rundy, Kingą Rajdą (93 m). Trzecia była Michelle Goebel, czwarta Vanessa Moharitsch, piąta Emely Torazza, a szósta Josephin Laue. Swoje próby oddała 15 z 23 zawodniczek.

Pełne wyniki serii próbnej

Pogoda przeszkodziła

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych organizatorom nie udało się przeprowadzić zaplanowanego na piątek konkursu. Początkowo rywalizacja była przesuwana z 18:00 na 18:10, 18:15 i 18:30, ale finalnie zdecydowano, że zawody zostaną rozegrane w sobotę. Zgodnie z nowym programem, o 8:30 rozpocznie się seria próbna. O 9:00 ma wystartować pierwszy konkurs, a o 10:45 drugi.

Źródło: informacja własna