FIS Cup w Einsiedeln. Kolejne zwycięstwo Siny Arnet

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Powtórka z soboty na skoczni w Einsiedeln. Zawody rozgrywane w ramach cyklu FIS Cup zakończyły się dokładnie takim samym składem podium, jak wczoraj. Zdecydowane zwycięstwo odniosła Szwajcarka Sina Arnet, która wyprzedziła Austriaczkę Julię Muehlbacher oraz Niemkę Josephin Laue.

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Już po pierwszej serii, po skoku na odległość 110 metrów, Sina Arnet miała dużą przewagę nad resztą stawki. Druga Julia Muehlbacher traciła do niej ponad 7 punktów. Trzecią pozycję zajmowała Josephin Laue, a tuż za nią plasowała się Rea Kindlimann ze Szwajcarii. Czołową piątkę zamykała zaledwie piętnastoletnia Włoszka, Camilla Henni Comazzi.

Druga seria nie przyniosła większych zmian na liście wyników. Czołowa czwórka pozostała na swoich miejscach w tej samej kolejności. Na piątą pozycję wskoczyła, ósma po pierwszej serii, Emely Torazza ze Szwajcarii. Najdłuższy skok konkursu oddała Josephin Laue, osiągając 111 metrów. Bardzo niskie noty za styl nie pozwoliły jej jednak poprawić trzeciego miejsca, które zajmowała po pierwszej kolejce. Swoją dominację świetnym skokiem potwierdziła Sina Arnet. Szwajcarka powiększyła przewagę nad rywalkami, pokonując ostatecznie drugą Muehlbacher o ponad 20 punktów.

W zawodach wzięły udział zaledwie 22 zawodniczki, wśród których zabrakło Polek. O ile o czołowe lokaty walczyły ze sobą reprezentantki krajów alpejskich, to dolne rejony tabeli wyników zostały zdominowane przez Amerykanki. Warto podkreślić niski wiek startujących zawodniczek. Najstarsza skoczkini w stawce ma 20 lat, a zwycięska Sina Arnet obchodziła niedawno 16 urodziny.

Wyniki konkursu

Za nami 4 dni z rzędu z konkursami pań w cyklu FIS Cup. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znajduje się Julia Muehlbacher. Najlepsza z Polek, Kamila Karpiel, zajmuje 42 miejsce. Następne zawody cyklu już za tydzień, w słoweńskim Ljubnie.

Klasyfikacja generalna FIS Cup Pań

Źródło: informacja własna