FIS Cup Szczyrk: zwycięstwo Andrzeja Zapotocznego

wagraf-team-lover.tumblr.com

Bardzo dobra wiadomość ze skoczni w Szczyrku. Nasz reprezentant wygrywa dzisiejszy konkurs. Andrzej, który po pierwszej serii był drugi skoczył 99 metrów i zwyciężył w całym konkursie. Drugi na podium, także nasz rodak, Adam Ruda, który także skoczył 99 metrów. Jednak w efekcie końcowym przegrał  tylko o jeden punkt.Finałową trójkę zamyka Ernest Prisijc. Słoweniec skoczył 96 i 97 metrów.

Piąty po pierwszej serii Andrzej Stękała,w finałowej serii skoczył 97 metrów i zakończył zawody na miejscu czwartym. Przemysław Kantyka skacząc na odległość 95,5 metra wskoczył o dwie pozycje do góry, co dało mu miejsce szóste. Siódme miejsce zajęło aż trzech zawodników: Jakub Kot, Stian Andre Skines i Joakim Aune.Pierwszą dziesiątkę zamyka Łukasz Podzorski, który w drugiej serii uzyskał 96,5 metra.