FIS Cup: Steiner i Görlich najepsi w pierwszych zawodach w Notodden

Paweł Wąsek

W norweskim Notodden zainaugurowano dziś kolejną edycję cyklu FIS Cup. Na skoczni HS98 rywalizowali mężczyźni, wśród których wygrał Austriak Maximilian Steiner oraz kobiety, wśród których triumfowała Niemka Luisa Görlich. 

Steiner w obu seriach oddał najdłuższe skoki. W pierwszej zmierzono mu 98 m, a w drugiej 96 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Sebastian Bradatsch (95 m i 95,5 m), a trzecie Norweg Joacim Ødegård Bjøreng (94,5 m i 95 m). Najlepszy z Polaków – Paweł Wąsek – uplasował się na 4. pozycji. Na miejscu 11. był Dominik Kastelik, na 25. Dawid Jarząbek, na 27. Tomasz Pilch, na 35. Bartosz Czyż, na 40. Łukasz Bukowski.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn

W konkursie kobiet zwyciężyła Luisa Görlich. Lądowała ona na 90 i 93 metrze. Podobnie jak w przypadku Steinera były to najdłuższe skoki w obu seriach. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Pauline Hessler (88,5 m i 92 m), a na trzecim Josephine Pagnier z Francji (89,5 m i 90,5 m). Anna Twardosz uplasowała się na 15. pozycji, Magdalena Pałasz na 21., a Joanna Szwab na 35.

Pełne wyniki konkursu kobiet

Jutro w FIS Cup drugi konkurs będą mieli mężczyźni. Obok FIS Cup w Notodden odbywać się będą też zawody Pucharu Kontynentalnego kobiet.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.