FIS Cup: Seria próbną wygrywa Anna Rupprecht i Felix Hoffmann

fot.: sommerskispringen-hinterzarten.de

fot.: sommerskispringen-hinterzarten.de
fot.: sommerskispringen-hinterzarten.de

Tym razem FIS Cup zawitał do Hinterzarten, gdzie odbywają się zawody zarówno dla mężczyzn i kobiet. W serii próbnej kobiet, skocznie zdominowała Niemka – Anna Rupprecht. Natomiast serię próbną mężczyzn wygrał Felix Hoffmann.

Rupprecht skoczyła aż 98 metrów i daleko w tyle zostawiła swoje rywalki. Druga pozycja podczas serii próbnej należała do Cariny Vogt, która wylądowała na 96 metrze. Trzecie miejsce przypadło również Niemce, czyli Katharinie Althaus ze skokiem na 94.5 metra. Najwyżej klasyfikowaną Polką była Kinga Rajda (17 pozycja). Anna Twardosz znalazła się na 19 lokacie, a Kamila Karpiel na 23 miejscu.
Pełne wyniki serii próbnej kobiet.

Na starcie tegorocznych zawodów FIS Cup w niemieckim Hinterzarten pojawiło się aż 97 zawodników. Jednak najlepszym okazał się być Niemiec – Felix Hoffman, który lądował na 104.5 metrze. Druga lokata należała do Słoweńca, Aljaza Osterc oraz reprezentanta Niemiec Piusa Paschke. Oboje uzyskali odległość równą 102 metrów. Dominik Kastelik został sklasyfikowany na szóstej pozycji (99 metrów). Natomiast Bartosz Czyż znalazł się na siódmej pozycji (98.5 metrów). Miejsce 19 dla Krzysztofa Leji za skok o długości 95.5 metrów, a Andrzej Zapotoczny skoczył 94 metry, co dało mu 24 pozycje. Również dobrze zaprezentował się Tomasz Plich (12 lokata).

Pełne wyniki serii próbnej mężczyzn.

Źródło: informacja własna/ fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.