FIS Cup Rasnov: Treningi dla Igarashi. Serie próbną wygrywa Haralambie!

ra
fot. berkutschi.com

Dzisiaj w rumuńskim Rasnovie odbędą się zawody FIS Cup w skokach narciarskich kobiet. Na liście startowej znalazło się szesnaście zawodniczek w tym cztery reprezentantki Polski!

W treningu poprzedzającym serie próbną najlepiej spisała się młoda Japonka – Ayaka Igarashi, która skoczyła na odległość 63 metrów. Drugą zawodniczką treningu została Austriaczka – Lisa Wiegele, która uzyskała 61 metrów. Następne lokaty zajęły polki. Na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Rajda (50,5 metra). Czwarte miejsce wywalczyła Anna Twardosz (49 metrów), piąte Kamila Karpiel (47,5 metra) a szóste Joanna Kil (45 metrów). W treningu nie wystąpiły zawodniczki reprezentacji gospodarzy i Kazachstanu.

Serie próbną przed konkursem z serii FIS Cup wygrała Rumunka –  Dana Vasilica Haralambie, która skoczyła na odległość 65 metrów. Druga ponownie była Lisa Wiegele, która skoczyła 64,5 metra przy czym poprawiła swój skok w stosunku do treningu. Stawkę trzech najlepszych zawodniczek uzupełniła zwyciężczyni treningu –  Ayaka Igarashi(64 metry). Z naszych reprezentantek na skok zdecydowała się tylko Joanna Kil (48,5 metra), która zajęła 8 miejsce ex quo z rumunką Andreeą Sipos Gaudi.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.