FIS Cup: Paweł Wąsek wygrywa w Rasnovie. Huber zwycięzcą klasyfikacji

Paweł Wąsek

Paweł Wąsek wygrał ostatni konkurs z cyklu FIS Cup, który odbywał się w rumuńskim Rasnovie. Cały cykl zawodów wygrał Stefan Huber z Austrii.

Paweł Wąsek zakończył letni sezon wygraną w Rasnovie. Polak w swoich próbach uzyskał 100 metrów i 98, 5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Julian Hahn (100 metrów; 96,5 metra), który do Wąska stracił 7 pkt.. Na najniższym stopniu podium stanął Felix Hoffmann (100,5 metra; 93 metrów).

Czwarte miejsce przypadło zwycięzcy klasyfikacji generalnej cyklu – Stefanowi Huberowi (102,5 metra; 97,5 metra) oraz Bartoszowi Czyżowi (96,5 metra; 94 metry). Dominik Kastelik (96 metrów; 91,5 metra) zajął pozycje szóstą.

Odpowiednio na miejscach dziewiątym i jedenastym (ex aeuquo) uplasowali się Krzysztof Leja (94,5 metra; 91 metrów) oraz Tomasz Pilch (95 metrów; 89 metrów) z Dawidem Jarząbkiem (91 metrów; 93 metry). Do serii finałowej nie zakwalifikował się Łukasz Bukowski (73,5 metra), który zawody zakończył na 55 pozycji.

Pełne wyniki zawodów

Klasyfikacje generalną letniego cyklu FIS Cup wygrał Stefan Huber z dorobkiem 430 pkt.. Drugie miejsce zajął Aljaz Osterc (386 pkt.), a trzecie Paweł Wąsek (366 pkt.).