FIS Cup: Osterc i Vogt najlepsi w Hinterzarten

Paweł Wąsek

Aljaz Osterc i Carina Vogt zwyciężyli w konkursach FIS Cup w Hinterzarten. Punkty zdobyło 6 Polaków i 3 Polki. Najlepiej poradził sobie Paweł Wąsek, który zajął wysokie trzecie miejsce.

W konkursie mężczyzn pierwsze miejsce padło łupem młodziutkiego Słoweńca Aljaza Osterca. To trzecie z rzędu zwycięstwo zawodnika. Uzyskał je dzięki dwóm świetnym skokom na 108 i 102 metry. Drugi Julian Hahn stracił do Słoweńca aż 6,5 punkta. Niemiec lądował na 104 i 103,5 metrze. Podium uzupełnił Paweł Wąsek. Reprezentant Polski uzyskał 104 i 102,5 metra.

Czwarte miejsce zajął Stefan Huber (103 m; 99 m), piąty był Bor Pavlovcic (102,5 m; 100 m), a szóstą pozycję zajął Moritz Baer (98 m; 104,5 m). W czołowej dziesiątce, poza Wąskiem, znalazło się jeszcze 2 Polaków – Tomasz Pilch i Dominik Kastelik. Uplasowali się ex aequo na dziewiątym miejscu.

Punkty zdobyło jeszcze 3 Polaków. Stanisław Biela zajął 19. miejsce, Łukasz Bukowski uplasował się dwie pozycje niżej, a Krzysztof Leja był dwudziesty dziewiąty.

Spośród pań, najlepiej spisała się Carina Vogt. Niemka zwyciężyła o dwa punkty nad swoją rodaczką Anną Rupprecht po skokach na 92 i 96,5 metra. Trzecie miejsce zajęła Daniela Haralambie. Rumunka lądowała na 90 i 87 metrze. W pierwszej szóstce znalazło się jeszcze miejsce dla 3 innych reprezentantek gospodarzy: Svenji Wuerth, Gianiny Ernst i Katheriny Althaus.

Nie zachwyciły niestety Polki. Najlepsza z naszych reprezentantek, Kinga Rajda, uplasował się dopiero na 12. miejscu po skokach na 80,5 i 78,5 metra. Anna Twardosz była piętnasta, a Kamila Karpiel zajęła 21. pozycję.

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup już jutro. Panie rozpoczną rywalizację w serii próbnej o godzinie 9. Tuż po jej zakończeniu mają rozpocząć się zmagania panów.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.