FIS Cup Kobiet: Daniela Haralambie najlepsza w Rasnovie

kinga rajda

Reprezentantka gospodarzy – Daniela Haralambie zwyciężyła w dzisiejszym konkursie z cyklu FIS Cup w Rasnovie. Kinga Rajda straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Daniela Haralambie odniosła swój drugi triumf w tym sezonie zawodów z cyklu FIS Cup kobiet. Rumunka oddała skoki na odległość 91 metrów w obydwu seriach. Z ogromną przewagą wynoszącą 35 pkt., wyprzedziła będących ex aeuquo na drugim miejscu Rosjankę – Aleksandrę Barantcevą (83,5 metra; 82 metry) i Austriaczkę – Sophie Mair (81 metrów; 86 metrów).

Tuż za podium uplasowała się Andreea Diana Trambitas (77,5 metra; 78,5 metra). Piąta była Khrystyna Droniak (66,5 metra; 73 metry).

W zawodach udziału nie brały reprezentantki Polski. Z tego też powodu prowadzenia w klasyfikacji FIS Cup Kobiet straciła Kinga Rajda na rzecz Danieli Haralambie. Młoda Polka na swoim koncie ma obecnie 334 pkt., a Rumunka 385 pkt.. Zważywszy na to, że tylko jeden konkurs pozostał do rozstrzygnięcia rywalizacji, Rajda straciła szanse na triumf w klasyfikacji. Na 11 miejscu plasuje się Anna Twardosz z 137 pkt.. Kamila Karpiel z dorobkiem punktów równym 66 zajmuje 35 pozycje. Joanna Szwab (58 pkt.) jest 37, Magdalena Pałasz (54 pkt.) 42, a Joanna Kil (16 pkt.) 79.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.