FIS Cup: Kinga Rajda wygrywa, a Krzysztof Miętus zajmuje drugie miejsce

 

krzysztof-mietus-444

Na koniec zawodów w Szczyrku mamy kilka powodów do zadowolenia. W konkursie kobiet zwyciężyła Kinga Rajda, a w konkursie mężczyzn drugie miejsce zajął Krzysztof Miętus, lepszy od niego był tylko wczorajszy triumfator – Davide Bresadola.

Reprezentantka Polski w swoim pierwszym skoku uzyskała najlepszą odległość lądując na 96 metrze, co dało jej prowadzenie po pierwszej serii. Tuż za nią sklasyfikowana została Henriette Kraus, która po skoku na odległość 94,5 metra traciła do Polki cztery punkty. Na trzecim miejscu znajdowała się  Glafira Noskova, która wylądowała na 95 metrze i traciła do Kingi 4,5 punktu. Rajda ostatecznie zwyciężyła w zawodach po drugim skoku na odległość 88,5 metra.  Druga była Henriette Kraus a trzecia Natashą Bodnarchuk. Na miejscu szóstym znalazła się Anna Twardosz. Magdalena Pałasz, Kamila Karpiel oraz Joanna Szwab zajęły miejsca od dziesiątego do dwunastego, a na piętnastym miejscu zawody zakończyła Joanna Kil.

Pełne wyniki

W pierwszej serii mężczyzn najlepiej wypadł Krzysztof Miętus, który uzyskał w swoim skoku 106 metrów co dało mu prowadzenie z przewagą sześciu punktów nad drugim zawodnikiem.  Tuż za nim po skoku na odległość 103,5 metra plasował się Aleksander Zniszczoł, a trzecie miejsce zajmował Przemysław Kantyka (102 m; 128,5 pkt). Niestety, żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się utrzymać zajmowanego po pierwszej rundzie miejsca. Zwyciężył ostatecznie Davide Bresadola, który po pierwszej serii był dopiero 14. (99,5 m; 106 m; 260,5 pkt). Drugi był Krzysztof Miętus, który lądował 8 metrów bliżej od Bresadoli. Trzecie miejsce ponownie zajął Janni Reisenauer (97 m; 106 m; 255 pkt).

Aleksander Zniszczoł zmagania zakończył na piątym miejscu, w pierwszej dziesiątce uplasował się również Przemysław Kantyka, który był ósmy. Jan Ziobro i Łukasz Rutkowski byli ex equo na miejscu jedenastym. Reszta Polaków uplasowała się na dalszych miejscach: Artur Kukuła (15.), Bartłomiej Kłusek (23.) a Andrzej Zapotoczny (25.).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.