FIS Cup: Juniorzy zainaugurują sezon w Notodden!

fot. pzn.pl
fot. pzn.pl

Już za kilka dni nasi Juniorzy zainaugurują sezon startów zimowych. 11 i 12 grudnia w norweskiej miejscowości Notodden odbędą się pierwsze tej zimy zawody z cyklu FIS Cup. Do Notodden jedziemy naszą Kadrą, zabraknie tylko kontuzjowanego Sebastiana Hebla oraz Adama Rudy, który w ten weekend powalczy w PK – informuje trener Robert Mateja.

W najbliższy czwartek zawodami FIS Cup w norweskim Notodden nasza Kadra Juniorów zainauguruje sezon zimowy. Trener Robert Mateja zdecydował, że do Norwegii polecą tylko zawodnicy z Kadry Juniorów, dlatego w konkursach wystartuje sześciu naszych reprezentantów. W składzie na zawody FIS Cup znaleźli się: Krzysztof Leja, Dawid Jarząbek, Andrzej Stękała, Łukasz Podżorski, Paweł Gut oraz Przemysław Kantyka.

Do Norwegii polecimy praktycznie całym składem, zabraknie tylko kontuzjowanego Sebastiana oraz Adama Rudy, który po treningach w Zakopanem został wybrany do Kadry na konkursy PK w Rena – wyjaśnia Robert Mateja. W zeszłym tygodniu od wtorku do soboty nasze Kadry trenowały na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. – Cieszymy się, że udało się przygotować Wielką Krokiew i mieliśmy możliwość potrenowania u nas w kraju. Treningi bardzo nam pomogły i przede wszystkim chłopcy mogli nabrać pewności siebie, ponieważ do tej pory nie mieliśmy zbyt dużo oddanych skoków na śniegu – stwierdza trener Mateja. – Warunki nam dopisały, pogoda była bardzo fajna, a chłopcy pokazali się naprawdę z dobrej strony – dodaje.

Już we wtorek Kadra Juniorów wraz ze sztabem szkoleniowym uda się w podróż do Notodden, gdzie w czwartek i w piątek rozegrane zostaną zimowe konkursy z cyklu FIS Cup.

Program zawodów:

10 grudnia 2014, środa

20:00 – oficjalny trening

11 grudnia 2014, czwartek

17:00 – seria próbna
17:45 – pierwsza seria konkursowa

12 grudnia 2014, piątek

15:00 – seria próbna
15:45 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.