FIS Cup: Freitag i Osterc wygrywają w Einsiedeln. Polacy na podium

22:11, 03.09.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 22:34, 03.09.2016

Dominik Kastelik 2

Selina Freitag wygrała po raz pierwszy w karierze zawody z cyklu FIS Cup kobiet w szwajcarskim Einsiedeln. Wśród mężczyzn triumfował Aljaz Osterc. Dwójka Polaków: Dominik Kastelik i Paweł Wąsek konkurs zakończyli na podium.

Młodsza siostra Richarda Freitaga - Selina, wygrała swój pierwszy międzynarodowy konkurs w karierze. Był to również jej debiut w zawodach rangi FIS. Selina Freitag w swoich próbach uzyskała 74,5 metra oraz 73 metry. Na drugim miejscu uplasowała się Daniela Haralambie, która lądowała na 78 metrze w pierwszej serii i 73,5 metra w drugiej. Podium uzupełniła reprezentantka Japonii - Fumika Segawa (68,5 metra; 67,5 metra).

Czwarte miejsce zajęła zawodniczka gospodarzy - Sabrina Windmueller (75,5 metra; 68,5 metra). Niestety, zaliczyła ona upadek w pierwszej serii konkursu, co spowodowało utratę dużej ilości punktów. Piąta była Sara Kramer (66 metrów; 67 metrów).

Polki nie startowały w zawodach w Einsiedeln. W konkursie sklasyfikowanych zostało tylko 25 zawodniczek.

Pełne wyniki konkursu kobiet

Aljaz Osterc triumfował w konkursie mężczyzn. Słoweniec uzyskał 110 metrów w pierwszej serii i 115 metrów w drugiej, czym przypieczętował swoje zwycięstwo. Drugi był reprezentant Polski - Dominik Kastelik (109 metrów; 112 metrów). Paweł Wąsek również zameldował się w dzisiejszych zawodach na podium, zajmując trzecie miejsce po skokach na 108 metrów i 113 metrów.

Felix Hoffmann podium stracił tylko o 0.1 pkt.. Niemiec oddał skoki na odległość 110,5 metra oraz 111 metrów. Stefan Huber (109 metrów; 111,5 metrów) był piąty.

Oprócz wcześniej wspomnianych dwóch Polaków, punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zdobył również Stanisław Biela (108,5 metra; 109 metrów), który został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Na dobrym 15 miejscu zameldował się również Krzysztof Leja (107,5 metra; 104,5 metra). Na 18 miejscu uplasował się Tomasz Pilch (105,5 metra; 106 metrów).

Niestety, do drugiej serii zawodów nie awansowali: Andrzej Zapotoczny (102,5 metra, 33 miejsce), Łukasz Bukowski (100,5 metra, 41 miejsce) , Dawid Jarząbek (100 metrów; 43 miejsce), Bartosz Czyż (99 metrów; 45 miejsce) oraz Patryk Hutyra (81,5 metra; 72 miejsce).

Warto zwrócić uwagę, że w zawodach wzięli również udział reprezentanci Rumunii czy Wielkiej Brytanii. Na razie zawodnicy z tych państw nie przeszli do drugiej serii zawodów, ale może to znaczyć, że w tych krajach skoki narciarskie stają się interesującą dyscypliną dla młodych ludzi i już wkrótce może się okazać, że częściej  będziemy widzieć takie obrazki w różnych klasyfikacjach cyklu w sezonie.