FIS Cup: Danny Queck ze zwycięstwem w konkursie i całym sezonie

16:31, 12.03.2016 Mateusz Król

Triumfatorem dzisiejszego konkursu w Harrachovie i całego cyklu FIS Cup okazał się Niemiec - Danny Queck. Na podium zawodów stanął także Lukas Schaffer z Austrii i Ziga Jelar ze Słowenii. Na podium generalnej klasyfikacji FIS Cupu znaleźli się po za dzisiejszym zwycięzcom Michael Dreher i Simon Greiderer. Tuż za najlepszą trójką uplasował się Jakub Kot.

Na półmetku konkursu w Harrachovie najlepszy okazał się Danyy Queck, który po skoku na 92,5 m uzyskał 119 pkt. Zaraz za nim uplasował się Lukas Schaffer (90 m; 112 pkt.), a podium dopełnił Fabian Seidl, który po skoku na tą samą odległość co Austriak zdobył 0,5 pkt mniej. Spośród ośmiu występujących w tych zawodach Polaków najlepiej spisał się Krzysztof Miętus zajmując 16. miejsce (87 m; 104,5 pkt.). Ex aequo na 17. miejscu znaleźli się Przemysław Kantyka (86,5 m; 104 pkt.) i Dominik Kastelik (86,5 m; 104 pkt.). O kolejne punkty nie powalczą: Tomasz Pilch (83,5 m; 96,5 pkt.; 41. miejsce), Adam Ruda (83 m; 96 pkt.; 42. miejsce), Paweł Wąsek (80 m; 89,5 pkt.; 50. miejsce), Krzysztof Leja (79,5 m; 88,5 pkt.; 51. miejsce) i Dawid Jarząbek (77,5 m; 83 pkt., 56. miejsce).

W drugiej serii  Niemiec - Danny Queck po skoku na 98 m z przewagą 10,5 pkt wygrał dzisiejsze zmagania. Na drugiej pozycji uplasował się Lukas Schaffer (99,5 m; 240,5 pkt), a trzecie miejsce niespodziewanie zajął Ziga Jelar (97,5 m; 236,5 pkt.), który po pierwszej serii zajmował dopiero 14. pozycję. Miejsca na podium nie utrzymał Fabian Seidl i ostaecznie zakończył konkurs na 15. miejscu. Przemysław Kantyka zajął 14. pozycję (93 m; 223,5 pkt.), Dominik Kastelik 22. pozycję (90,5 m; 217,5 pkt.), a 28. lokata należy do Krzysztofa Miętusa (87,5 m; 209,5 pkt.).

Dziś miał miejsce ostatni konkurs w sezonie zaliczany do cyklu FIS Cup. W sezonie 2015/2016 triumfuje Danny Queck z łączną liczbą 796 pkt. Na drugim miejscu plasuje się jego rodak - Michael Dreher z dorobkiem 460 pkt., a podium domyka Austriak - Simon Greiderer (405 pkt.). Tuż za podium znajdziemy naszego reprezentanta - Jakuba Kota, który występując w zaledwie 6 konkursach z 24 zdołał zdobyć 380 pkt.