Finowie z grupą krajową na PŚ w Ruce, obejrzymy aż 10 zawodników gospodarzy

fot. Anna Felska

Na zbliżający się Puchar Świata w Ruce Finowie wystawili grupę krajową. Aż dziesięciu skoczków z tego kraju powalczy w nadchodzący weekend o punkty w PŚ.

Sezon dopiero się zaczął, a już przyniósł nam wiele pozytywnych emocji. Po świetnej inauguracji w Wiśle w wykonaniu Polaków z niecierpliwością czekamy na kolejne występy. Tegoroczne zmagania nie zaczęły się jednak najlepiej dla reprezentacji Finlandii. W konkursie drużynowym uplasowali się na odległym jedenastym miejscu, wyprzedzając o zaledwie 0,8 pkt reprezentację Kazachstanu. Z kolei w konkursie indywidualnym zapunktował jedynie Antti Aalto zajmując 28. miejsce.

Najbliższe zawody PŚ będą miały miejsce w Ruce. To tam Finowie upatrują sposobności do poprawienia swej dyspozycji. Mają im w tym pomóc skoki przed własną publicznością oraz dobrze im znana skocznia. Reprezentacja Finlandii podobnie jak Polacy w Wiśle wykorzysta przywilej wystawienia grupy krajowej. W ten oto sposób w piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego będziemy mieli okazję obejrzeć aż dziesięciu zawodników gospodarzy, a będą to: Antti Aalto, Andreas Alamommo, Janne Ahonen, Ville Larinto, Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae, Juho Ojala, Janne Korhonen, Frans Taehkaevuori oraz Eetu Nousiainen.

Źródło: twitter.com/Newsskijumping

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.