Finowie rozpoczną sezon w Rovaniemi

lauri-asikainen (Copy)

Już tylko tydzień pozostał do pierwszych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Jednak sezon zimowy Finowie zainaugurują już w ten weekend w Rovaniemi, a oprócz nich na skoczni pojawią się Japończycy z Noriakim Kasaim na czele. 

Na starcie jutrzejszego konkursu zamelduje się kadra fińskich skoczków pod wodzą nowego trenera Andreas Mittera, dla których będzie to ostatni test przed Pucharem Świata. Oprócz nich w zawodach wystąpią pozostali zawodnicy z Finlandii, ponieważ coroczne zawody, tym razem mają również rangę zimowych mistrzostw Finlandii. Zaskoczeniem może być fakt zgłoszenia do zawodów zawodników z Japonii, a konkretniej z japońskiego klubu Tsuchiya Home Ski Team, którzy przebywają w Rovaniemi na przedsezonowym zgrupowaniu na naśnieżonej skoczni. Oczy kibiców będą zwrócone przede wszystkim na weterana Noriakiego Kasaiego ale także na takich zawodników jak Ryoyu Kobayashi czy Masamitsu Ito. W Rovaniemi obecna jest również wicemistrzyni świata w skokach kobiet – Yuki Ito.

W ubiegłym roku na skoczni HS 100 w Rovaniemi najlepszy okazał się Ville Larinto przed Lauri Asikainenem i Janne Ahonenem. Początek jutrzejszego konkursu o godz. 14:00, natomiast godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Na starcie zobaczymy 38. zawodników. W internecie będzie można również obejrzeć transmisję z zawodów.

źródło: hiihtoliitto.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.