Finowie odsłonili karty, Krista Parmakoski liderką kadry Suomi

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Główny trener reprezentacji Finlandii w biegach narciarskich podał skład kadry mężczyzn i kobiet na sezon 2018/2019. W gronie powołanych zawodników znalazło się dziesięciu biegaczy i osiem biegaczek, a liderką kadry będzie Krista Parmakoski.

Krista Parmakoski kolejny raz z rzędu powinna być największą gwiazdą i liderką fińskiej kadry biegaczek narciarskich. 27-letnia zawodniczka w ostatnich latach odnosiła największe sukcesy i na stałe zagościła w światowej czołówce. Z igrzysk w Pjongczangu przywiozła trzy medale, a miniony sezon zakończyła na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W składzie kadry kobiet, oprócz Parmakoski, znalazło się także miejsce dla Anne Kylloenen, Kerttu Niskanen, Johanny Matintalo, Riitty-Liisy Roponen, Laury Mononen, Eveliiny Piippo i Susanny Saapunki.

Trzon reprezentacji mężczyzn ma stanowić dziesięciu biegaczy: Ristomatti Hakola, Matti Heikkinen, Perttu Hyvarinen, Martti Jylhae, Lari Lehtonen, Joni Maki, Antti Ojansivu, Anssi Pentsinen, Lauri Vuroinen i mistrz olimpijski z Pjongczangu na 50 kilometrów stylem klasycznym Iivo Niskanen.

Źródło: hiihtoliitto.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.