DSC_0934-Copy

Trener kadry fińskiej wybrał skład na najbliższe zawody Pucharu Świata, które odbędą się w norweskim Lillehammer. Niestety w składzie zabraknie doświadczonego Janne Ahonena.

Fin aktualnie prezentuje słabą formę, sam Hannu Lepistoe twierdzi, że stoją za tym problemy zdrowotne.

– Latem i jesienią wypracowaliśmy zadowalający trend wzrostu formy. Następnie Janne złapał na przełomie września i października infekcję wirusową. Leżał na kanapie, zupełnie bezsilny. Pierwsza dawka antybiotyków nie zadziałała, kolejna była cięższa. Od tego czasu nie wrócił do pełni sił. Nie wiemy, czy z ciałem Janne jest wciąż coś nie tak  – powiedział Hannu Lepistoe.

Szkoleniowiec zawodnika wyznaje także, że nie zdążyli zrealizować wszystkich planów treningowych.

 – Janne zawsze mówił, że on po prostu nie może, że odczuwa zbyt duży ból. On nie powrócił do pełni ćwiczeń. – To niewiadoma. Może to zabrzmieć jak tłumaczenie, ale kiedy widzę i słyszę Janne, to ja wiem, że coś z nim jest poważnie nie tak – zakończył Lepistoe.

Janne Ahonen aktualnie rozpoczął długoterminowe badania medyczne w Lahti, w efekcie czego zabraknie go podczas zawodów w norweskim Lillehammer.

W związku z tym w składzie wybranym przez trenerów Jana Klinge i Kari Ylianttila znaleźli się: Lauri Asikainen, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae oraz Harri Olli.

Podczas tego weekendu skoczkinie narciarskie zainaugurują sezon skoków narciarskich kobiet. Finlandię reprezentować będzie Julia Kykkaenen.

Źródło: facebook.com/skijumpingteamfinland +Ilta-Sanomat

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.