fot: fis-ski.com
fot: fis-ski.com

Dzisiaj w Lahti oficjalnie ogłoszono nowego trenera kadry Finów w skokach narciarskich. Został nim Austriak Andreas Mitter, który jest pierwszym zagranicznym trenerem tej kadry. Dołączył do niego również Lauri Hakola jako jego asystent.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj teraz i czekam na rozpoczęcie pracy ze sportowcami i trenerami – powiedział Mitter. – Chcemy wrócić na szczyt i walczyć o zwycięstwa. Potrzeba na to dużo ciężkiej pracy i czasu, ale wiem, że jest to do osiągnięcia, aby być znowu w czołówce. Zrobimy wszystko, co możliwe, aby się to stało.

Nowy trener stawia sobie wysoko poprzeczkę, pomimo gorszych startów Finów w Pucharze Świata. Chce osiągnąć swoje cele zwiększoną ilością treningów, planuje również współpracować z kombinatorami norweskimi. Szkoleniowiec chce zgromadzić wszystkich zawodników startujących w PŚ i COC na treningach w Lahti, w planach ma również dłuższy wyjazd do Ramsau. Dla nowego trenera także jest ważne, aby sportowcy mieli wsparcie od kibiców, stawia sobie za cel odzyskanie popularności skoków narciarskich w Finlandii.

Na konferencji zostało również ogłoszone, iż Lauri Hakola obejmie stanowisko asystenta trenera fińskiej kadry. Były skoczek podziela zdanie nowego szkoleniowca, iż lepsze starty w Pucharze Świata są do osiągnięcia. – Wszystko może się zdarzyć bardzo szybko w skokach narciarskich. Teraz musimy się skupić na codziennych treningach i staraniach, aby każdy sportowiec stał się lepszy. Ujawni się to w rezultatach wcześniej lub później. Naszym głównym zadaniem jest to, aby zawodnicy się rozwijali i skakali dalej – powiedział Hakola.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.