Finlandia zgłosiła chęć przejęcia Finału Pucharu Świata

fot: savoie-mont-blanc.com

fot: savoie-mont-blanc.com
fot: savoie-mont-blanc.com

Finowie wyrazili chęć organizacji zawodów Finału Pucharu Świata, które odebrano rosyjskiej Tiumeni. Biegi miałyby się odbyć w Ruce. 

Międzynarodowa Federacja Narciarska w dzisiejszym komunikacie prasowym poinformowała, że Rosja nie będzie organizatorem zawodów finałowych Pucharu Świata w biegach narciarskich, które miały odbyć się w dniach 16-19 marca 2017 roku. Decyzja ta jest następstwem kolejnych odkryć z raportu Richarda McLarena. Na liście kanadyjskiego prawnika znalazło się bowiem sześciu przedstawicieli narciarstwa biegowego.

FIS nie wie jeszcze jakie miasto mogłoby zastąpić Tiumeń. Na razie chęć organizacji tych zawodów wyrazili Finowie, którzy chcieliby, aby biegi zostały rozegrane w Ruce. – To prawda. Jesteśmy zainteresowani organizacją zawodów głównie ze względu na to, że w wiosennym periodzie Pucharu Świata najwięcej zawodów odbywa się w krajach skandynawskich. Jest to prawdopodobnie najlepszy obszar gdzie moglibyśmy zorganizować taki bieg – mówi Mika Kulmala z Fińskiej Federacji Narciarskiej.

Na decyzję Międzynarodowej Federacji Narciarskiej przyjdzie jeszcze poczekać.

Źródło: sports.ru

1 thought on “Finlandia zgłosiła chęć przejęcia Finału Pucharu Świata

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.