Finlandia: Multimedalista w biegach wykluczony na trzy miesiące

Matti+Heikkinen+Men+15KM+Free+Event+FIS+Nordic+ybLtjAcVwoYl
fot. zimbio.com

Matti Heikkinen nie wystartuje w początkowych zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Mistrz świata z Oslo nabawił się kontuzji pleców. 

O sporym pechu może mówić trzykrotny fiński medalista mistrzostw świata w biegach narciarskich. Po ostatnim nieudanym sezonie postanowił narzucić sobie bardziej wymagający trening. Matti wspólnie z osobistym trenerem, Toni Roponenem, postanowili zwiększyć dawkę rocznego treningu z 700 do 800-850 godzin. Początkowo przynosiło to efekty, gdyż biegacz wygrał nawet dobrze obstawiony bieg w Norwegii na 7 kilometrów, gdzie różnica wysokości wynosiła 640 metrów. Fin pobił nawet rekord trasy. Jednak niedawno, podczas zgrupowania w Ruhpolding, okazało się, że ta zmiana przyniosła kontuzję pleców dolnych. 32-letniego zawodnika czeka teraz trzymiesięczna kuracja, co wiąże się z jego absencją w Pucharze Świata. – Matti jest zmuszony do odpoczynku i rehabilitacji, jednak powrót może nadejść zaskakująco szybko – optymistycznie myśli trener.

Toni Roponen przypomina sytuację z sezonu olimpijskiego, kiedy to na początku z kontuzją zmagał się Dario Cologna. Szwajcar w Sochi zdobył później dwa złote medale. Miejmy nadzieję, że Matti szybko powróci do rywalizacji. Życzymy zdrowia!

Źródło: Irek Trawka / hs.fi

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.