Finlandia i Turcja ze składami na MŚ w Lahti

antti-aalto

Mistrzostwa Świata w Lahti już w tym miesiącu, a więc poznajemy składy zawodników, jakie się pojawią na nich. Gospodarze ogłosili swoje nominacje, również po raz pierwszy na MŚ w skokach swojego reprezentanta wystawi Turcja.

Turkiem, który będzie po raz pierwszy reprezentował swój kraj na MŚ, będzie Fatih Arda Ipcioglu, który był również pierwszym zawodnikiem z Turcji, który zdobył punkty Pucharu Kontynentalnego. Punktował on trzy razy w karierze, w Vikersund, zdobywając pierwsze punkty oraz w Erzurum, kiedy to dwukrotnie był 12, co było jego najlepszym wynikiem w karierze.

Finowie postawili na czterech zawodników, którzy tej zimy pojawiali się w Pucharze Świata kilkukrotnie. Najmocniejszym filarem kadry będzie zapewne Janne Ahonen, który prezentuje obecnie najlepszą dyspozycję, w tym sezonie PŚ plasuje się na 43 miejscu. Ex aequo z nim jest jego rodak, Jarko Maeaettae, który niestety ostatnio miał problemy ze zdobyciem punktów. Ostatnim Finem z punktami Pucharu Świata na koncie jest Ville Larinto, który niestety nadal ma wahania formy. Do kadry również dołączy Antti Aalto, podczas PK w Erzurum zajął on wysokie, siódme miejsce.

źródło: winterszus.pl, skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.