Finały alpejskiego PE w Soldeu/El Tarter: Striedinger wygrywa zjazd, Kłusak 33.

12:18, 18.03.2018 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 12:59, 18.03.2018

Ostatni etap Pucharu Europy zakończył się zwycięstwem Otmara Striedingera w zjeździe. Drugie miejsce zajął Urs Kryenbuehl, a trzecie Ralph Weber.

Austriak pokonał trasę w czasie 1:28,93 sek. i nad drugim Szwajcarem miał 0,26 sek. przewagi. Trzeci Ralph Weber do lidera stracił 0,39 sek. Czwarte i piąte miejsce przypadło w udziale Włochom: Wernerowi Heelowi (+0,65 sek.) oraz Matteo Marsagli (+0,66 sek.). Siódmy był Frederic Berthold (+0,74 sek.), a ósmy Christof Brandner (+0,96 sek.). Na dziewiątej pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy Joan Verdu, który zameldował się na mecie z łącznym czasem wynoszącym 1:29,97 sek. Czołową dziesiątkę zamknął Szwajcar Stefan Rogentin (+1,12 sek.).

W zjeździe wzięli udział również dwaj reprezentanci Polski: Michał Kłusak (+2,98 sek.) był trzydziesty trzeci, a Paweł Babicki (+4,91 sek.) zakończył zawody na pięćdziesiątej pierwszej pozycji.

Z racji tego, że zjazd w Soldeu jest ostatnim zjazdem w ramach Pucharu Europy znamy zwycięzcę klasyfikacji w tej konkurencji - został nim Christopher Neumayer. Austriak uzbierał 346 punktów i z przewagą 13 "oczek" wyprzedził drugiego Wernera Heela. Urs Kryenbuehl stanął na najniższym stopniu podium z dorobkiem 322 punktów. Polacy nie zostali sklasyfikowani, ponieważ żaden z nich nie uplasował się nigdy w najlepszej trzydziestce zawodników.