Finały alpejskiego PE w Soldeu/El Tarter: Stefan Rogentin wygrywa super-G, Krenn najlepszy w klasyfikacji

14:27, 16.03.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 17:47, 16.03.2018

Stefan Rogenting okazał się najlepszy podczas ostatniego w tym sezonie supergiganta mężczyzn w ramach alpejskiego Pucharu Europy. Szwajcar pokonał Nilsa Allegre i Giana Luca Baranduna.

Finały alpejskiego Pucharu Europy odbywają się w tym roku w Andorze. Dziś rozegrano supergigant mężczyzn. Ten padł łupem Stefana Rogentiga. Szwajcar przejechał trasę w Soldeu/El Trater w czasie 1:28,26 sek. Drugie miejsce wywalczył Nils Allegre, który jechał siedem numerów po Stefanie i był najbliższej jego rezultatu. Ostatecznie stracił jednak trzydzieści dwie setne sekundy. Podium uzupełnił  Gian Luca Barandun. Rodak zwycięzcy stracił jednak dziewięć dziesiątych sekundy. Kolejne miejsca potwierdziły świetną dyspozycję Szwajcarów. Zajęli oni jeszcze kolejne dwa miejsca. Na czwartym miejscu znalazł się Fernando Schmed, który jako ostatni zmieścił się w sekundzie straty (0,96 sek.) a na piątym Pierre Bugnard z czasem o sekundę i trzy setne słabszym od Rogentinga. Michał Kłusak zajął dzisiaj trzydzieste szóste miejsce a Paweł Babicki nie ukończył przejazdu.

Po zwycięstwo w klasyfikacji super-G tego sezonu Pucharu Europy sięgnął Austriak Christoph Krenn, który zgromadził 292 pkt. Drugie miejsce zajął Gian Luca Barandun a trzecie dzisiejszy zwycięzca Stefan Rogenting.