Finały alpejskiego PE w Soldeu/El Tarter: Josephine Forni zwyciężczynią ostatnich zawodów, klasyfikacja slalomu dla Aline Danioth

19:55, 17.03.2018 Marek Cielec

Puchar Europy kobiet w narciarstwie alpejskim w sezonie 2017/2018 dobiegł końca. Dziś w Soldeu w ośrodku narciarskim Grandvalira w Andorze odbyły się zawody pań w slalomie, które były już ostatnimi w tej edycji Pucharu Europy. Zwyciężyła w nich Francuzka Josephine Forni, natomiast w klasyfikacji slalomu już wcześniej zwycięstwo zapewniła sobie Aline Danioth. Maryna Gąsienica-Daniel dziś nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Slalom w Soldeu był bardzo udany dla dwóch Francuzek: Josephine Forni i Nastasii Noens. Zwycięstwo w zawodach odniosła Forni, która była najlepsza w pierwszym przejeździe, natomiast w drugim była już dużo gorsza, ale zdołała utrzymać przewagę. Z kolei Nastasia Noens, w przeciwieństwie do Forni słabo pojechała pierwszy przejazd, po którym plasowała się dopiero na 19. miejscu, ale w drugim była już jedną z najlepszych zawodniczek. Drugi czas w finałowej rundzie pozwolił jej przesunąć się na drugie miejsce. Do wygranej zabrakło jej 0,20 sek. Na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Thea Louise Stjernesund - zwyciężczyni klasyfikacji gigantowej. Ona podobnie jak Forni z lepszej strony pokazała się w pierwszym przejeździe. Za podium, na miejscu czwartym znalazła się Austriaczka Katharina Huber, a na miejscu piątym jej rodaczka Bernadette Lorenz. Na szóstej pozycji uplasowała się trzecia z Francuzek - Ninon Esposito. Maryna Gąsienica-Daniel dziś nie została sklasyfikowana, nie kończąc pierwszego przejazdu slalomu.

Wyniki slalomu

W klasyfikacji slalomu zwyciężyła Szwajcarka Aline Danioth, która dziś była dwunasta. Drugie miejsce zajęła Niemka Marina Wallner, której w Andorze nie było, ze względu na kolidujące z tymi zawodami finały Pucharu Świata. Na pozycji trzeciej utrzymała się Kristine Gjelsten Haugen, której zagrażała tylko dobrze jeżdżąca ostatnio Charlotta Säfvenberg (nie ukończyła pierwszego przejazdu).

Wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy wczoraj zapewniła sobie Nina Ortlieb, która dzisiaj już nie startowała. Drugą zawodniczką sezonu została Kristine Gjelsten Haugen, a trzecią Lisa Hörnblad. Maryna Gąsienica-Daniel ostatecznie uplasowała się w klasyfikacji generalnej na 25. miejscu.