Finały alpejskiego PE w Soldeu/El Tarter: Ariane Rädler najlepsza w finałowym super G, Lisa Hornblad wygrała klasyfikację końcową, Maryna Gą

12:18, 14.03.2018 Marek Cielec

Austriaczka Ariane Rädler odniosła drugie zwycięstwo podczas finałów alpejskiego Pucharu Europy w Gradvalira w stacji El Tarter. Wczoraj Radler wygrała zjazd i klasyfikację tej konkurencji, a dziś zwyciężyła w supergigancie. W końcowej klasyfikacji super G triumfowała Szwedka Lisa Hornblad. Maryna Gąsienica-Daniel dziś zajęła 9. miejsce.

Przed ostatnim supergigantem kobiet szanse na wygraną w klasyfikacji łącznej tej konkurencji miały liderka Lisa Hornblad, a także Nina Ortlieb (36 punktów straty) i Nadine Fest (strata 93 punktów). Ortlieb była bardzo blisko odrobienia straty do Hornblad, ale ostatecznie zabrakło jej do tego 0,01 sek. Zajęła ona bowiem drugie miejsce ze stratą 0,01 sek. do Ariane Rädler, która dziś zwyciężyła. Hornblad uplasowała się na trzecim miejscu (+0,51 sek.). Gdyby Ortlieb była o jedno miejsce wyżej, to zdobyłaby dziś o 40 punktów więcej od Hornblad i mogłaby świętować wygranie klasyfikacji super G. Tak się jednak nie stało i ostatecznie to Hornblad cieszyła się z ostatecznego triumfu w Pucharze Europy w super G. Czwarte miejsce zajęła dziś Nadine Fest (+0,52 sek.), która w klasyfikacji łącznej supergiganta została sklasyfikowana na trzeciej pozycji. W finałowych zawodach piąta była Włoszka Valentina Cillara Rossi (+0,54 sek.), szósta Austriaczka Martina Rettenwender, siódma Rahel Kopp (+0,71 sek.), a ósma Laura Gauche (+0,80 sek.). Reprezentantka Polski - Maryna Gąsienica-Daniel - uplasowała się po supergigancie na trasie Aliga w czołowej dziesiątce, na miejscu dziewiątym (+0,93 sek.). W łącznym rankingu supergiganta w PE 2017/2018 Polka zajeła dziesiąte miejsce. W klasyfikacji generalnej Maryna zajmuje 34. pozycję.