Finał Pucharu Świata w Canmore odwołany. Biegacze mają zakończyć sezon w Quebecku

fot. M.Rudzińska

Finał Pucharu Świata w biegach narciarskich, który miał rozpocząć się 20 marca w kanadyjskim Canmore, został odwołany ze względu na zagrożenie koronawirusem. Biegacze mają zakończyć rywalizację w sezonie 2019/2020 sprintami w Quebecku.

Dzisiaj rano Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o anulowaniu zawodów w Minneapolis. Niestety, nie tylko w USA zdecydowano się na rezygnację ze startu biegaczy narciarskich. Finał Pucharu Świata 2019/2020, zaplanowany na 20-22 marca w kanadyjskim Canmore, został odwołany. Powodem zmian jest pandemia koronawirusa, która doprowadza do rewolucji niemal w każdej dziedzinie sportu. FIS podjął taką decyzję ze względu na rekomendację kanadyjskiego rządu. Władze federacji narciarskiej stawiają także na pierwszym miejscu zdrowie zawodników, kibiców oraz wszystkich zaangażowanych w tę sportową rywalizację.

Część stawki Pucharu Świata udała się już jednak Kanady, w tym m.in. reprezentant Polski Maciej Staręga. W dniach 14-15 marca mają zostać rozegrane sprinty klasykiem oraz łyżwą w Quebecku. Obecnie planowane jest, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Rywalizacje sprinterskie w kanadyjskiej miejscowości mają być więc jednocześnie finałem zmagań w zawodach najwyższej rangi w sezonie 2019/2020.


Źródło: FIS