Finał Pucharu Świata odebrany Rosjanom!

fis_logo

Tiumeń nie zorganizuje finałowych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich, które miały odbyć się w dniach 16-19 marca 2017 roku. Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o odebraniu Rosjanom praw do organizacji tego przedsięwzięcia. 

Decyzja FIS-u to pokłosie raportu WADA autorstwa Richarda McLarena. W swojej publikacji kanadyjski prawnik opisuje proceder zorganizowanego dopingu w Rosji. Z jego raportu wynika, że w systemowym procederze podawania dopingu brało udział ok. 1000 sportowców z ponad 30 różnych dyscyplin, w tym także z biegów narciarskich.

Wczoraj Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL) poinformował, że ma zamiar rozpocząć postępowanie dyscyplinarne wobec grupy sportowców, którzy znaleźli się na liście McLarena. Na razie reakcją że strony rosyjskiej było zawieszenie sześciu biegaczy, którzy także znaleźli się w tym gronie.

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała na odebranie Rosji Finału Pucharu Świata, który miał się odbyć w Tiumeni w dniach 16-19 marca. FIS poinformował o tym w specjalnym komunikacie prasowym. O takiej ewentualności mówiono już jednak od dłuższego czasu, a sama Jelena Wialbe sugerowała, że będzie to dobra decyzja.

Na razie nie wiadomo jeszcze jakie miasto otrzyma prawa do organizacji zawodów, które miały się odbyć w Rosji. Na tę decyzję przyjdzie jeszcze poczekać.

Źródło: FIS, PrzeglądSportowy 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.