Finał PŚ w Falun: Ostatni sprint sezonu dla Falk i Klaebo, Maciej Staręga na 28. miejscu

fot. xc-ski.de

fot. xc-ski.de

Hanna Falk i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprinty stylem dowolnym w Falun – pierwszy etap Finału Pucharu Świata w biegach narciarskich. Szwedka wyprzedziła swoją rodaczkę Jonnę Sundling i Norweżkę Marit Bjoergen, a Klaebo pokonał Włocha Federico Pellegrino i Francuza Lucasa Chanavata. Maciej Staręga zajął 28. miejsce.

Hanna Falk w porannych eliminacjach zajęła pierwsze miejsce i jako jedyna zeszła z czasem poniżej granicy trzech minut, czym zasygnalizowała swoją wysoką formę. Reprezentantka gospodarzy, gorąco dopingowana przez rodaków, przeszła jak burza przez ćwierćfinały i półfinały wygrywając w każdym z tych biegów. W finale Falk także nie zawiodła oczekiwań kibiców i odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie, a czwarte w karierze. Na drugim miejscu finiszowała 23-letnia Jonna Sundling (Szwecja), a na najniższym stopniu podium stanęła Marit Bjoergen. Dla utytułowanej Norweżki to pierwsze podium sprintu od ponad trzech lat.

Czwarta była kolejna reprezentantka gospodarzy, Anna Dyvik. Piąte miejsce zajęła Silje Oeyre Slind, a szóste Amerykanka Sophie Caldwell. W ćwierćfinałach odpadły Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg, które nadal walczą o kryształową kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wyniki sprintu kobiet

Sprint mężczyzn po raz siódmy w sezonie wygrał Johannes Hoesflot Klaebo. W eliminacjach młody Norweg musiał uznać wyższość Rosjanina Aleksandra Bolszunowa, ale w bezpośredniej rywalizacji 21-latek z Trondheim nie pozostawił już żadnych złudzeń swoim rywalom. Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał bieg ćwierćfinałowy i półfinałowy, a w finale na finiszu rozprawił się z kolejnym specjalistą od sprintów stylem dowolnym – Włochem Federico Pellegrino. Trzecie miejsce zajął Francuz Lucas Chanavat, który stracił do zwycięzcy +1,76 sek. Czwarty był Ristomatti Hakola, piąty Szwed Oskar Svensson, a na szóstym miejscu finiszował kolejny z reprezentantów gospodarzy, Teodor Peterson.

Na 28. miejscu został sklasyfikowany Maciej Staręga. Polak po raz czwarty w tym sezonie wywalczył punkty Pucharu Świata.

Wyniki sprintu mężczyzn

Małe kryształowe kule za triumf w klasyfikacji sprintu wywalczyli Johannes Hoesflot Klaebo i Maiken Caspersen Falla. Za ich plecami sklasyfikowano Włocha Federico Pellegrino i Szwedkę Stinę Nilsson.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.