Finał PŚ w Falun: Maciej Staręga z awansem do ćwierćfinałów

11:36, 16.03.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 11:44, 16.03.2018

Hanna Falk i Alexander Bolszunow okazali się najlepsi podczas eliminacji do ćwierćfinałów dzisiejszych sprintów stylem dowolnych zaliczanych do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Z dwudziestym szóstym czasem awans wywalczył Maciej Staręga.

Wśród kobiet eliminacje wygrała reprezentantka Szwecji Hanna Falk z czasem 2:59,88 minuty. Druga lokata przypadła Amerykance Jessice Diggins a trzecia była Natalia Neprajevej z Rosji. Sylwia Jaśkowiec, która jako jedyna z naszych zawodniczek wystartowała w eliminacjach, uzyskała 47. czas i nie zobaczymy jej w ćwierćfinale. Awans wywalczył natomiast Maciej Staręga. Nasz najlepszy sprinter stracił 6,83 sekundy do najlepszego w kwalifikacjach Alexandra Bolszunowa, ale taki wynik pozwolił zająć miejsce dwudzieste szóste, które daje kolejne punkty w tym sezonie. Drugie miejsce w eliminacjach zajął lider Pucharu Świata Johannes Klaebo a trzecie Francuz Baptiste Gros. Staręgę zobaczymy w piątym ćwierćfinale z trójką Szwedów (Westberg, Thorn, Persson), ale zmierzyć będzie musiał się także z takimi nazwiskami jak Martin Johnsrud Sundby, czy Andrew Young.

Pełne wyniki: K | M