Finał PŚ bez polskich biathlonistów. Wystąpią w mistrzostwach kraju

fot. Mateusz Król

Nove Mesto będzie od czwartku gospodarzem drugich w tym sezonie zawodów biathlonowego Pucharu Świata. W Czechach nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski, dla których będą to ostatnie międzynarodowe zawody tej zimy. Nasi biathloniści sezon zakończą bowiem nie w Oestersund, ale podczas mistrzostw kraju Dusznikach-Zdroju, które zaplanowano w dniach 18-21 marca.

fot. Mateusz Król

Sezon biathlonowego Pucharu Świata powoli dobiega końca. Zawody w Novym Meście, które rozpoczną się czwartkowym sprintem mężczyzn, będą dla zawodników przedostatnim przystankiem na pucharowej mapie zmagań. Podczas drugiej odsłony zawodów w Czechach nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski, którzy wystartują w identycznym składzie, co w poprzednim tygodniu. Z grona podopiecznych Michaela Greisa zobaczymy zatem Monikę Hojnisz-Staręgę, Kamilę Żuk, Kingę Zbylut i i Annę Mąkę, a wśród panów reprezentować nas będą Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Tomasz Jakieła i Marcin Szwajnos. Dla Biało-Czerwonych będą to jednocześnie ostatnie międzynarodowe zawody w sezonie, gdyż nasi biathloniści nie wybierają się na finałowe biegi w Oestersund.

Reprezentanci Polski nie pojawią się w Szwecji, bowiem w tym czasie walczyć będą o medale podczas mistrzostw Polski w Dusznikach-Zdroju. Władze Polskiego Związku Biathlonu krajowego czempionatu ustaliły jeszcze kilka tygodni temu, spodziewając się, że zawody w Norwegii, które miały planowo kończyć sezon, mogą nie dojść do skutku z powodu obostrzeń wprowadzanych przez tamtejszy rząd. Późniejsza rezygnacja Oslo i zastąpienie norweskiej stolicy szwedzkim Oestersund nie wpłynęło na decyzję PZBiath. W programie zawodów, które mają potrwać od 18 do 21 marca, znalazły się trzy konkurencje: biegi indywidualne (piątek), sprinty (sobota) i biegi masowe (niedziela). Z informacji przekazywanych przez Polski Związek Biathlonu wynika, że podczas Mistrzostw Polski Seniorów ma się pojawić cała krajowa czołówka.

Źródło: PZBiath