Film „Pierwszy Tysiąc. Skoczniołazy” już dostępny [OBEJRZYJ U NAS]

Artur Bała jest głównym bohaterem filmu. Na swoim koncie ma już ponad 1000 odwiedzonych skoczni/fot. nadesłane

Artur Bała jest głównym bohaterem filmu. Na swoim koncie ma już ponad 1000 odwiedzonych skoczni/fot. nadesłane

To nie lada gratka dla największych fanów skoków narciarskich. W sieci dostępny jest już film Michała Chmielewskiego (Przegląd Sportowy) “Pierwszy Tysiąc” o skoczniołazach. Dzięki temu, że Sportsinwinter.pl jest patronem tego dzieła, możecie je obejrzeć na naszym portalu.

Dokument „Pierwszy Tysiąc. Skoczniołazy” to 35-minutowa opowieść o grupie Polaków, którzy na fali popularności Adama Małysza zainteresowała się niecodzienną gałęzią skoków narciarskich. Oglądając kolejne popisy mistrza, zaciekawiły ich nie tylko same skoki, ale przede wszystkim obiekty, na których odbywają się zawody. Chęć odwiedzania kolejnych skoczni – najpierw polskich „klasyków”, takich jak Skalite, Wisła-Malinka czy Wielka Krokiew – szybko stała się hobby, później ewoluowała w pasję, aż wreszcie przemieniła się w styl życia.

Skoczniołazy, jak sami zaczęli się nazywać, odkrywali kolejne miejsca. Często zapomniane przez historię. Tylko w Polsce zobaczyli ponad 200 obiektów, które przed laty działały od Tatr, przez Warszawę, Kraków, Wrocław czy Białystok, po wybrzeże Bałtyku. W końcu część zespołu podjęła się prawdziwego wyzwania – wyprawy do Stanów Zjednoczonych. W maju Bała, Szuszkiewicz i rejestrujący nagrania w tej podróży Chmielewski polecieli do Chicago, skąd ruszyli na słynnego „szóstego mamuta” Copper Peak w Ironwood. Tytuł filmu „Pierwszy Tysiąc” jest nieprzypadkowy, bowiem tam właśnie Bała miał świętować swój okrągły jubileusz. I tak się stało. Więcej o filmie piszemy TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.