Felix Neureuther planuje wystąpić na otwarciu sezonu w Sölden

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Niemiecki alpejczyk Felix Neureuther, który powraca po kontuzji zerwania więzadła krzyżowego przyznaje, że zamierza pojawić się na zawodach otwarcia sezonu w Sölden. Jeszcze Dwa tygodnie temu Niemiec nie mówił o tym tak otwarcie, ale im bliżej do inauguracji Pucharu Świata, tym bardziej klarowna staje się sytuacja.

W połowie września Neurether, który stracił niemal cały sezon olimpijski 2017/2018 z powodu urazu, nie chciał jeszcze składać deklaracji czy wystartuje na lodowcu Rettenbach w Sölden. Jednak zapewnił wtedy, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery, a takie myśli krążyły po jego głowie od kilku miesięcy. Wygląda więc na to, że wraz z upływem czasu Felix coraz bardziej tęskni za ściganiem, a jego kolano jest już na tyle sprawne, że może on spokojnie myśleć o powrocie do rywalizacji w Pucharze Świata. – Moim celem jest być tam (w Sölden – przyp. red.) na początku sezonu i zobaczyć jak to będzie wyglądało. Myślę, że to może się udać – powiedział Felix przygotowujący się do zimy na Stelvio.

Pierwsze zawody Pucharu Świata 2018/2019 odbędą się 27 października. Sezon rozpocznie się od giganta kobiet, a kolejnego dnia w tej samej konkurencji wystartują mężczyźni. W poprzednim sezonie zawodów mężczyzn nie udało się przeprowadzić z powodu niekorzystnej pogody, w związku z czym panowie na swój pierwszy start musieli czekać kolejne dwa tygodnie aż do zawodów w Levi. Tam zwyciężył właśnie Felix Neureuther w slalomie. Niestety był to jednocześnie ostatni występ tego niemieckiego alpejczyka w ubiegłym sezonie.

Źródło: sport1.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.