Federico Pellegrino wystartuje już w Finlandii?

fot.: federicopellegrino.com

fot.: federicopellegrino.com
fot.: federicopellegrino.com

Federico Pellegrino wraca do zdrowia po kontuzji mięśnia przywodziciela w lewej nodze. Jego start w inauguracji sezonu w Ruce był niepewny lecz po dobrych treningach w Davos, Włoch ma nadzieje, że znajdzie się w składzie zawodników, którzy wyruszą do Finlandii. 

Jeden z najbardziej utytułowanych włoskich biegaczy narciarskich – Federico Pellegrino chce rozpocząć nowy sezon Pucharu Świata już w przyszłym tygodniu w Ruce. Start w tych zawodach był zagrożony z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela. Po intensywnym okresie leczenia i trzech dniach treningu w Davos szybszy powrót Pellegrino do rywalizacji stał się niemal pewny.

Sam zawodnik na łamach fisi.org postanowił skomentować ostatnie doniesienia – Ta mała wpadka z pewnością spowodowała, że tracę trochę pod względem szkolenia do innych, ale ważne jest to aby powrócić w najlepszy możliwy sposób. Będę miał czas, aby nadrobić stracony czas w przyszłości. Oczywiście nie czuje się jeszcze w 100 procentach gotowy w tym momencie, ale udało mi się zrobić kilka dobrych okrążeń na torze na przemian z zabiegami. W czwartek będę miał USG i jestem przekonany, że wystartuje w sprincie w Ruce, gdzie w końcu będziemy mieli porównanie z konkurencją. – komentuje.

Źródło: fisi.org

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.