Federica Brignone rozpocznie sezon w Killington

fot. Andrea Miola

Zawodami w slalomie gigancie w Killington rozpocznie swoje starty w sezonie 2017/2018 włoska alpejka Federica Brignone. Nieobecna w Sölden i Levi zawodniczka wkrótce poleci do USA, aby sprawdzić swoją formę w Pucharze Świata.

Federica Brignone to jedna z najbardziej wszechstronnych alpejek, która potrafi zdobyć punkty Pucharu Świata we wszystkich pięciu konkurencjach. Niestety z powodu kontuzji zabrakło jej na inauguracji sezonu w Sölden, gdzie odbyły się zawody w gigancie, a także dwa tygodnie później na slalomowych zawodach w Levi.

Kilka dni temu Brignone powróciła do treningów na śniegu dołączając w Val Senales do swoich koleżanek z kadry – Manueli Moelgg i Chiary Costazzy. Następnie Włoszki przeniosły się na treningi do Pfelders. Tam została podjęta decyzja, że Brignone poleci do Ameryki na swoje pierwsze w tym sezonie zawody. Federica będzie zatem obecna na najbliższych zawodach Pucharu Świata w Killington. Z informacji podanych przez FISI można wnioskować, że Brignone po sobotnim gigancie powróci do Włoch i nie będzie startować w Lake Louise w konkurencjach szybkościowych.

Źródło: fisi.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.