FC w Oberwiesenthal: Niekwestionowany triumf Rajdy

fot. PZN

fot. PZN

W niedzielnym konkursie z cyklu FIS Cup kobiet triumf odniosła reprezentantka Polski, Kinga Rajda. Zawodniczka wygrała obie serie konkursowe i pewnie sięgnęła po zwycięstwo. W czołowej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwie “biało-czerwone”.

Na niemieckim obiekcie Fichtelbergschanzen (HS 105) najpewniej czuła się Kinga Rajda, która dzięki skokom o długościach 97 i 99 metrów pewnie zwyciężyła w obu seriach dzisiejszego konkursu. Polka poprawiła wynik z wczorajszej rywalizacji, w której zajęła 3. miejsce. Na drugiej lokacie zmagania zakończyła zawodniczka z Czech, Klara Ulrichova, która uzyskała w swoich próbach 92 i 93 metry. Podium uzupełniła Niemka, Selina Freitag, która dwukrotnie wylądowała na 92. metrze skoczni w Oberwiesenthal. Miejsce w ścisłej czołówce zapewniły sobie również: czwarta Daniela Halambrie (96 / 96,5 m) oraz piąta Anna Shpyneva (86 / 93 m).

W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwie podopieczne Łukasza Kruczka: szóste miejsce wywalczyła Joanna Szwab (88 / 84 m), a trzy oczka niżej sklasyfikowano Annę Twardosz (88 / 77,5 m). W trzeciej dziesiątce “wylądowała” Wiktoria Przybyła (29. miejsce; 80 / 68 m). Występ po pierwszej rundzie zakończyła natomiast Nicole Konderla (32. miejsce / 73 m).

Po dwóch konkursach w Oberwiesenthal w klasyfikacji generalnej FIS Cup kobiet prowadzi 15-letnia Klara Ulrichova. Tuż za nią plasuje się Rumunka, Daniela Halambrie. Najlepszą trójkę zamyka Kinga Rajda, która traci 187 punktów do liderki. Na 13. miejscu plasuje się Joanna Szwab, zaś na 20. – Anna Twardosz.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.