FC w Falun: Niemiecka dominacja

W sobotni poranek w Falun na skoczni normalnej HS 100, gdzie odbyły się przed trzema laty Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym miały miejsce przedostatnie konkursy skoczkiń oraz skoczków w rywalizacji Fis Cup. W rywalizacji kobiet jak i mężczyzn całe podium zajęli zawodnicy z Niemiec.

Panie swój konkurs zaczęły już o 10.00, a na liście startowej widniało zaledwie piętnaście nazwisk. Wśród zawodniczek z siedmiu państw nie było Polek. Na półmetku rywalizacji prowadziła Niemka Luisa Goerlich przed swoimi rodaczkami Pauline Hessler i Agnes Reisch. Po zakończonej drugiej serii jedyną zmianą jaka zaszła w czołowej trójce była zamiana lokat między Reisch i Hessler. W czołowej piątce znalazła się jeszcze jedna Niemka Selina Freitag, która od swoich koleżanek z reprezentacji została rozdzielona tylko przez Rosjankę Ksenie Kablukovą.

W Falun nie pojawiła się liderka oraz vice liderka Fis Cup odpowiednio: Słowenka Nika Kriznar i Rumunka Daniela Haralambie. Za sprawą zwycięstwa Goerlich przesunęła się w tym rankingu z trzeciej na drugą pozycję i zsunęła nieobecną Rumunkę na najniższy stopień podium. Jednak przewaga prowadzącej Słowenki jest na tyle duża, że nawet ewentualnie drugie zwycięstwo Niemki w jutrzejszym konkursie nie odbierze Kriznar triumfu w ostatecznej klasyfikacji.

Pełne wyniki kobiet

W rywalizacji mężczyzn dominacja Niemców była jeszcze większa. Zawodnicy naszych zachodni sąsiadów zajęli aż pięć czołowych pozycji. Pierwsze dwie pozycji jak i na półmetku rywalizacji jak i na końcu były takie same. Wewnętrzną walkę w drużynie Niemiec wygrał Julia Hahn, który o cztery punkty pokonał Dominika Maylaendera. Większe roszady zachodziły na kolejnych trzech miejscach. Philipp Raimund, który po pierwszej serii był piąty za sprawą skoku na 92m awansował na najniższy stopień podium. Walkę o czołową trójkę o niespełna punkt przegrał Johannes Schubert. Rywalizację na piątym miejscu zakończył najbardziej znany z grona startujących Niemców Marinus Kraus, który w ostatnim czasie złapał znaczną obniżkę formy. Największym sukcesem dla Krausa jest drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w 2013 roku w Kuusamo, gdzie przegrał z Gregorem Schlierenzauerem. Pierwszym nie Niemcem w konkursie był Kazach także znany z zawodów PŚ, ale bez takich osiągnięć Siergiej Tkaczenko. Podobnie jak u kobiet nie startowali Polacy.

Pełne wyniki mężczyzn

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.