Fatalny start sezonu za Granerudem. Wreszcie świetne wieści. “Trudny miesiąc”

Screen: Eurosport / Instagram

Halvor Egner Granerud ogłosił na swoim profilu w mediach społecznościowych, że odbył pierwszy trening na skoczni od swojego ostatniego upadku. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli podzielił się nagraniem skoku ze swoimi fanami.

Screen: Eurosport / Instagram

Kilka tygodni temu groźny upadek na normalnej skoczni w Lillehammer zaliczył najlepszy skoczek minionej zimy. Halvor Egner Granerud mocno się poobijał, ale na szczęście nie odniósł poważnej kontuzji. Skutki wypadku były jednak na tyle bolesne, że zawodnik nie mógł normalnie trenować. W związku z tym zrezygnował z udziału w Igrzyskach Europejskich, w ramach których, pod koniec czerwca, skoczkowie zmierzyli się w Zakopanem.

– Pamiętam, że zniknęła mi prawa narta. Nie przypominam sobie momentu zjazdu. Nie wiem, czy to adrenalina sprawiła, że zrobiło się ciemno. Może to moja głowa. Było to bolesne, ale wszystko jest w porządku. Przeszedłem badanie rentgenowskie i wykluczono u mnie złamania – mówił o swoim upadku w wywiadzie dla NRK.

Wielki powrót

Odzyskanie formy zajęło Norwegowi trochę czasu. W końcu jednak udało mu się wrócić na skocznię. Uśmiechnięty Granerud od razu podzielił się dobrą wiadomością ze swoimi fanami. Zamieścił nawet film ze skoku na skoczni Bjoerkbakken w Stjoerdal, na którym dolatuje w okolice punktu konstrukcyjnego (82 m).

– Dobrze jest wrócić na skocznię po trudnym miesiącu – napisał w poście na Instagramie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Halvor Egner Granerud (@halvorgranerud)

Źródło: Instagram / NRK / Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk