Fatalne wieści przed MŚ. Lider polskiej kadry kontuzjowany

10:14, 07.02.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 07:25, 08.02.2023

Tomasz Jakieła został powołany dodatkowo do składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Oberhofie. Trener Rafał Lepel zdecydował się poszerzyć skład w związku z urazem Grzegorza Guzika.

Picture taken by Marcus Cyron, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Jedyny polski biathlonista z punktami Pucharu Świata na uraz zaczął narzekać podczas przygotowań do startu w Mistrzostwach Świata. Problemy ze zdrowiem sprawiły, że na zgrupowaniu w Kościelisku nie był w stanie zrealizować całego planu treningowego. Udział Guzika w MŚ stanął pod znakiem zapytania.

- Na początku obozu w Kościelisku odezwała się prawdopodobnie kontuzja z początku sezonu, czyli nieszczęsna kostka. Boli na tyle mocno, że nie jestem w stanie na chwilę obecną trenować - powiedział Grzegorz Guzik, który dzień po przyjeździe do Oberhofu... wrócił do Polski.

- Co dalej? Tego się dowiem po tym jak lekarze zobaczą co się dzieje w środku. We wtorek do południa mam badanie tomografem i może po nim będziemy mądrzejsi - dodał.

Kłopoty Guzika sprawiły, że trener Rafał Lepel postanowił nie czekać i powołał dodatkowo do kadry na MŚ w Oberhofie Tomasza Jakiełę. 26-latek cały okres przygotowawczy trenował z pierwszą reprezentacją, ale podczas ostatniego obozu przed rozpoczęciem sezonu doznał kontuzji barku, która wykluczyła go ze startów w pierwszym trymestrze PŚ.

W styczniu rywalizował w zawodach Pucharu IBU, przed tygodniem w Obertilliach zajął 29. miejsce w sprincie, co jest jego najlepszym rezultatem w sezonie. W zawodach Pucharu Świata Jakieła po raz ostatni startował w marcu 2021 roku.

Oprócz Jakieły i Guzika w składzie męskiej części reprezentacji Polski na mistrzostwa w Oberhofie są również Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka i Marcin Zawół. Pierwsza konkurencja - sztafeta mieszana - rozegrana zostanie w środę 8 lutego o godzinie 14:45. Transmisja w TVP Sport.

Źródło: Komunikat prasowy PZBiath