Fantastyczny lot kombinatora norweskiego. Doleciał do magicznej granicy

Przedskoczkowie rozpoczęli testy skoczni Vikersundkabben przed weekendowym konkursem lotów narciarskich, które zakończą tegoroczny RAW Air. Z bardzo dobrej strony pokazał się dwuboista Jarl Magnus Riiber, który doleciał aż do 240 m.

Kapitalny lot Jarla Magnusa Riibera podczas testów Vikersundbakken

Do przetestowania obiektu do lotów narciarskich w Vikersund przystąpiło dwudziestu ośmiu zawodników. W tym gronie znalazł się m.in. brązowy medalista mistrzostw świata w 2019 roku Killian Peier, a także kilku znakomitych dwuboistów, z Yoshito Watabe, Ryotą Yamamoto oraz Jarlem Magnusem Riiberem na czele. Czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli w pierwszej z dwóch zaplanowanych serii treningowych pokazał się z fantastycznej strony, uzyskując aż 240 m. 

Oprócz Riibera granicę 200 m przekroczyli również Paal Hakon Bjoertomt (218,5 m), Soelve Jokerud Strand (216 m), Killian Peier (201 m) oraz Espen Jacobsen (200 m). 

W drugiej z serii swoje skoki oddało dwunastu zawodników. Najlepszy okazał się Norweg – Jesper Nilsen Ingebrigtsvoll (203,5 m), który wyprzedził swoich rodaków Ivera Myhre (210 m) oraz Richarda Selbekka- Hansena (193 m). 

Pełne wyniki czwartkowych testów w Vikersund

Przypomnijmy, że dwuboiści wciąż bezskutecznie czekają na premierowy konkurs lotów narciarskich. Chętni do organizacji byli włodarze z Oberstdorfu, jednak ostatecznie pomysł upadł.

źródło: Twitter