Fanklub Kubackiego rozkręca swoją działalność

PrintW grudniu 2015 roku powstał Oficjalny Fanklub Dawida Kubackiego. Celem działalności tej organizacji – jak można wyczytać z Regulaminu – jest kibicowanie Dawidowi Kubackiemu, tworzenie wokół jego osoby pozytywnej i przyjaznej atmosfery, zrzeszanie i integrowanie jego kibiców, a także promocja sportu, aktywnego spędzania czasu oraz zasad fair play.

– Pomysł założenia fanklubu Dawida Kubackiego pojawił się w styczniu 2015 roku w czasie Pucharu Świata w Zakopanem – tłumaczy Ida Żmiejewska, Prezes Fanklubu. – Wtedy to, po prawie całonocnej dyskusji na temat wyników konkursu drużynowego, analizie zawodów zimowych i letnich do trzech sezonów wstecz, a także licznych wspomnieniach na temat przygód, które przydarzyły nam się dzięki skokom, doszłyśmy do wniosku, że najmocniej kibicujemy właśnie Dawidowi.

– Dawid od dawna nas inspirował – mówi Alicja Kowalska, Wiceprezes i współzałożycielka Fanklubu. – Ciągle udowadnia, że nie wolno się poddawać, że warto dążyć do celu, bez względu na przeciwności.

– To człowiek z pasją – dodaje Ida Żmiejewska. – A my wierzymy, że pasja, w połączeniu z talentem, wytrwałością i determinacją doprowadzi go na sam szczyt. Najlepsze dopiero przed nim. I przed nami.

Jeszcze przez zakończeniem sezonu, nieoficjalna grupa kibiców Kubackiego postanowiła wcielić swój plan w życie. Przez kilka miesięcy gromadziła pomysły i materiały, szkicowała założenia i plany przyszłej działalności. Oczywiście nie obyło się bez licznych dyskusji. A już w lipcu, w Wiśle, przy okazji Letniego Grand Prix, odbyły się wstępne rozmowy ze skoczkiem oraz Ewą Bilan-Stoch, jego menadżerką.

– Przed wyjazdem zapytałam koleżanki: „To co? Naprawdę robimy?” – wspomina Ida Żmiejewska. – Wszystkie natychmiast potwierdziły, więc jeszcze przed konkursami poszłyśmy zapytać o zdanie Dawida Kubackiego.

Czy zawodnik był zaskoczony tą inicjatywą?

– Gdy dowiedziałem się o tym, że są osoby które chcą założyć mi fanklub z prawdziwego zdarzenia, mocno się zdziwiłem, nigdy przedtem nie dostałem takiej propozycji. Mimo tego, że wcześniej nie znałem założycielek osobiście, pomyślałem, czemu nie, może wyniknie z tego coś fajnego? – przyznaje.

Plany zaczęły nabierać realnych kształtów, wszystkie pomysły zostały spisane i przedstawione Dawidowi i Ewie Bilan-Stoch i już po kilku tygodniach komitet założycielski otrzymał zgodę na podjęcie wstępnych działań.Formalności związane z organizowaniem działalności i nadawaniem Fanklubowi osobowości prawnej ciągnęły się przez prawie trzy miesiące, ale w końcu, dnia 22 grudnia 2015 roku, Uchwałą nr 1/2015 Zarządu nowopowstałego Stowarzyszenia Gramy Fair został powołany Oficjalny Fanklub Dawida Kubackiego.

– Jednak z faktyczną działalnością ruszyłyśmy już wcześniej. W listopadzie, wraz z początkiem sezonu, powstał profil na Facebooku oraz konto na Twitterze. A kilka tygodni temu zakończyły się prace nad stroną internetową – mówi Ewa Knap, Wiceprezes Fanklubu. – Ostatnio zaczęłyśmy też pojawiać się na skoczniach. Reprezentacja Fanklubu była już w Zakopanem podczas zawodów Pucharu Świata,  a teraz przygotowujemy się do wyjazdu do Wisły!

–Nie ukrywamy, że organizowanie i prowadzenie Fanklubu stanowi dla nas pewne wyzwanie, bo nigdy nie zajmowałyśmy się tego typu działalnością – dodaje Ida Żmiejewska. – Na szczęście wszystkie mamy różnorodne iuzupełniające się doświadczenia zawodowe i możemy z nich korzystać.

– Fanklub działa bardzo prężnie, pojawił się w mediach społecznościowych i powoli, ale systematycznie zyskuje na popularności. Teraz wiem, że przyjmując tę propozycję podjąłem dobrą decyzję. Na naszych stronach pojawia się dużo ciekawostek niekoniecznie związanych tylko ze skokami, czy moimi wynikami, pojawiają się rzeczy, o których w wiadomościach czy wywiadach się nie mówi i to jest fajne – komentuje Dawid Kubacki.

A jakie są najbliższe plany Fanklubu?

– Ten rok będzie służył przede wszystkim dopracowywaniu kwestii organizacyjnych i weryfikowaniu w praktyce założeń. Niedawno zaczęły do nas spływać pierwsze deklaracje członkowskie. Chcemy zebrać mocną grupę kibiców Dawida, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych – tłumaczy Ida Żmiejewska. – A później? Później zamierzamy wcielać w życiepomysły, które ciągle się pojawiają.Obiecujemy, że będzie interesująco.

Fanklub już teraz organizuje konkursy dla kibiców, w których można wygrać gadżety związane ze skokami narciarskimi i autografy Dawida Kubackiego. Obecnie trwa Wielki Konkurs Plastyczny pt. „Dawid” na najlepszy portret skoczka, w którym główną nagrodą jest podpisany przez niego plastron startowy z Sapporo!

Wszystkie informacje na temat działań Fanklubu można znaleźć na jego stronie internetowej www.kubackiteam.pl oraz na Facebooku.

Źródło: Komunikat prasowy Oficjalnego Fanklubu Dawida Kubackiego

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.