Falun powalczy o MŚ w narciarstwie klasycznym 2027

Szwedzka miejscowość Falun ponownie chce starać się o Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Informacje w tej sprawie potwierdza tamtejszy związek narciarski.

Foto: SSF

Kandydatura Falun do organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2027 jest już oficjalna. Szwedzka federacja przesłała formularz do FIS, która w maju 2022 r. podejmie decyzję o organizacji mistrzostw świata zaplanowanych na sezon 2026/2027.

– To naprawdę miłe, że razem z gminą Falun zaszliśmy tak daleko, że złożyliśmy wniosek. Do czasu podjęcia decyzji przez FIS w maju 2022 roku każdy, kto chce wesprzeć kampanię, może dołączyć do sieci Beyond Skiing. Mam nadzieję, że wielu tak zrobi, że będziemy mogli zostać w Lugnet i kibicować naszym skoczkom i narciarzom. Mistrzostwa świata w narciarstwie w Falun w 2027 roku byłyby wydarzeniem dla wszystkich, zjednoczeni i razem stworzymy kolejną fantastyczną imprezę narciarską – przyznała Ulrika Back Eriksson ze Szwedzkiego Związku Narciarskiego.

Dla Falun byłby to piąty narciarski czempionat po mistrzostwach z 1954, 1974, 1993 i 2015 roku. Podczas tych ostatnich mistrzostw reprezentacja Polski zdobyła pierwszy w historii medal zespołowy w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec wywalczyły brąz w sprincie drużynowym. Takiego samego koloru krążek zawisł na szyjach drużyny skoczków narciarskich, którzy rywalizowali w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch.

Źródło: skidor.com

Mateusz Król
Obserwuj