Falun chce kolejnych mistrzostw świata

fot. svt.se

Szwedzcy działacze chcą zgłosić swoją kandydaturę w walce o organizację Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2027. Impreza miałaby odbyć się w Falun, gdzie ostatni raz rywalizację o medale przeprowadzono w 2015 roku.

fot. svt.se

Zainteresowanie organizacją czempionatu zauważalne jest zarówno ze strony federacji narciarskiej, jak i miasta Falun. – To fantastyczne, że włodarze tej miejscowości wraz ze Szwedzkim Związkiem Narciarskim chcą stworzenia nowego festiwalu. Chcemy zrobić wszystko, aby pomóc Falun w stworzeniu przyjaznych dla klimatu oraz udanych sportowo zawodów – mówił prezes szwedzkiej federacji narciarskiej, Karin Mattsson.

W sprawę zaangażowała się znana biegaczka narciarska – Ebba Anderson. – Pamiętam jak cudowna była atmosfera, gdy były tu mistrzostwa świata. Doświadczenie mocy i energii płynącej z publiczności podczas rywalizacji na własnych obiektach jest fantastyczne. Fajnie byłoby zdobyć medal na własnej ziemi – mówi aktualna sztafetowa mistrzyni świata.

Ostateczną decyzję w sprawie kandydatur podejmie Międzynarodowa Federacja Narciarska, której kongres w tej sprawie odbędzie się w maju 2022 roku. – Teraz zaczyna się właściwa kampania, w ramach której stowarzyszenie wraz z gminą zrobi wszystko, by pokazać FIS, że jesteśmy najlepszym kandydatem. Mamy szerokie doświadczenie i ogromne kompetencje. Dodajmy, że chcemy rozwijać znajdujące się tu obiekty i pracę włożoną w zapewnienie przyjaznego  środowiska – dodała dyrektor federalny Szwedzkiego Związku Narciarskiego, Ola Stromberg.

Źródło: skidor.com