Falstart trenera. Biathlonista dementuje informacje o końcu swojej kariery

Ostatnio biathlonowe środowisko obiegły doniesienia o zakończeniu kariery przez rosyjskiego zawodnika, Aleksieja Sliepowa. Informację tę podał do publicznej wiadomości jego trener, Walerij Chramonożkin. Sam biathlonista zdementował jednak te pogłoski. – Nic nie skończyłem, nadal trenuję – przyznał zainteresowany.

fot. scifondo.eu

Wczoraj na naszej stronie informowaliśmy, że w wieku 34 lat swoją przygodę z biathlonem postanowił zakończyć zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu IBU w sezonie 2013/2014 oraz trzykrotny mistrz Europy, Aleksiej Sliepow. W roku 2020 zawodnik ten kilkukrotnie opuścił obowiązkowe kontrole antydopingowe, przez co tymczasowo został zawieszony. Wciąż toczy się wobec niego postępowanie. – Sytuacja nie została wyjaśniona. Nadal nie ma decyzji w tej sprawie i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. W związku z tym Aleksiej postanowił zakończyć karierę – poinformował 24 marca szkoleniowiec Rosjanina, Walerij Chramonożkin.

Okazuje się jednak, że zawodnik jak na razie nie planuje końca kariery, zatem informacje przekazane przez Chramonożkina były przedwczesne. – Nic nie skończyłem, nadal trenuję. Ale w trakcie trwającego postępowania szkolę dzieci we Włodzimierzu. Być może za kilka dni pojadę na mistrzostwa Rosji – przyznał w rozmowie z TASS Sliepow. 34-latek wraz z kadrą narodową będzie przygotowywał się do kolejnego sezonu.

Źródło: tass.ru