Falla i Klaebo najlepszymi sprinterami w Norwegii

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com
fot: langrenn.com

Maiken Capersen Falla oraz Johannes Hoesflot Klaebo zdobyli złote medale mistrzostw Norwegi w sprincie stylem dowolnym. Zawody rozgrywane były w Lygna.

Norweska mistrzyni olimpijska w sprincie stylem dowolnym z Soczi pokazała klasę na krajowym podwórku wygrywając wyścig mistrzostw swojego kraju w tej konkurencji. Maiken Capersen Falla osiągnęła drugi czas w eliminacjach, ale kolejne biegi wygrywała już w cuglach. W finale wyprzedziła Heidi Weng o 1,6 sekundy. Brązowy medal dla Katherine Harsem, która srebro przegrała o zaledwie 0,2 sek. W mistrzostwach Norwegii wystąpiły także Rosjanki. Matveeva oraz Bolorukova zajęły kolejno czwarte i piąte miejsca.

Pełne wyniki

Johannes Hoesflot Klaebo od początku czuł się wyśmienicie na trasie sprinterskiej w Lygna. Wygrał zarówno eliminacje, jak i kolejne etapy rywalizacji. W finałowym wyścigu na finiszu pokonał reprezentanta Rosji Sergeya Ustiugova (+0,3 sek.). Srebrny medal krajowego czempionatu wywalczył Eirik Bransdal (+0,4 sek.). Taugboel Haavard Solaas stracił do zwycięzcy pół sekundy i zdobył brązowy medal.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.