fot.: vuokatinaateli.fi

fot.: vuokatinaateli.fi

Już w lutym 2021 roku, w fińskich miastach Vuokatti oraz Kajaani, rozegrane zostaną Europejskie Igrzyska Olimpijskie dla młodzieży. W przyszłym tygodniu Międzynarodowy Komitet Monitorujący Igrzyska dokona kontroli obiektów, na których odbędą się zawody. Najwięcej wątpliwości budzą skocznie narciarskie.

Podczas zawodów w Finlandii rozegrane zostaną niemal wszystkie dyscypliny sportowe znane fanom sportów zimowych. Igrzyska obejmą takie dyscypliny jak: biathlon, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo krótkie i figurowe, snowboard, narciarstwo alpejskie oraz hokej na lodzie. Niestety, najwięcej wątpliwości budzi rozegranie zawodów w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Problemem jest przebudowa skoczni oraz… decyzja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). To FIS musi podjąć ostateczne stanowisko, co do możliwości skoków na arenach w Vuokatti. Pewności niestety nie ma, że będzie to pozytywna ocena.

Co stanie się przy zablokowaniu przez FIS konkursów skoków oraz kombinacji norweskiej? W takim przypadku Europejskie Igrzyska Olimpijskie młodzieży odbędą się bez tych konkurencji. Główną ideą zawodów jest integracja młodych uczestników, dlatego nie ma możliwości przeniesienia batalii skoczków w inne miejsce w Finlandii. Szacuje się, że zawody mogą przyciągnąć aż 1800 zawodników.

Źródło: yle.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.