EYOF 2019: Złoto i brąz dla Polski w short tracku

W poniedziałek medal Moniki Skinder w biegach narciarskich, a dzisiaj dwa krążki w short tracku. Polska ekipa w Sarajewie rozkręca się na dobre. Dziś na podium stanęli Mateusz Krzemiński i Magdalena Zych.


Mateusz Krzemiński zdobył w Sarajewie złoty medal Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w short tracku na 500 m. W finale A dzisiejszej rywalizacji Polak osiągnął czas 0:42,446. Na podium stanęli także Furkan Akar z Turcji oraz Balázs Bontovics z Węgier. Brąz w tej samej konkurencji wywalczyła Magdalena Zych (oboje AZS KU Politechnika Opolska). Naszą zawodniczkę wyprzedziły tylko dwie Słowaczki: Petra Rusnakowa oraz Lucia Filipowa.

O medale w Sarajewie rywalizuje 37 Polaków w wieku do 18 lat. W ekipie znalazło się 18 dziewcząt i 19 chłopców, którzy startują w biathlonie, short tracku, łyżwiarstwie figurowym, curlingu, snowboardzie, narciarstwie alpejskim i biegowym. W imprezie występuje 911 sportowców z 46 krajów. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zabrakło w programie miejsca dla skoków narciarskich.

Pełne wynikiŹródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.