EYOF 2019: Monika Skinder mistrzynią w sprincie stylem klasycznym!

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Monika Skinder została mistrzynią w sprincie stylem klasycznym podczas zawodów Zimowego Europejskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Dla młodej Polki to drugi medal wywalczony w Sarajewie.

Obecny sezon jest doskonały dla Moniki Skinder. 17-letnia biegaczka w styczniu w Dreźnie wywalczyła pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata, a następnie tytuł wicemistrzyni świata w sprincie techniką klasyczną podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które odbywały się w fińskim Lahti. W Sarajewie Polka także nie zwalnia tempa i prezentuje wysoką dyspozycję, co potwierdziła już trzy dni temu zajmując trzecie miejsce w biegu na dystansie 7,5 kilometra. Był to pierwszy w historii medal dla polskich biegów narciarskich w Zimowym Europejskim Festiwalu Młodzieży.

W dzisiejszych eliminacjach sprintu Monika Skinder zajęła drugie miejsce i przegrała jedynie z Rosjanką Aleną Baranową. Polka bardzo dobrze radziła sobie także w ćwierćfinale i półfinale, bowiem wygrała oba te biegi. W finale biegaczka z Tomaszowa Lubelskiego także jako pierwsze minęła linię mety i wywalczyła pierwsze w karierze złoto tej imprezy. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Alena Baranowa, a trzecia była Norweżka Sigrid Leseth Foeyen.

Druga z Polek, Klaudia Kołodziej, została sklasyfikowana na 24. miejscu.

Wyniki

Źródło: informacja własna / Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.