fot :ski.is

fot :ski.is
fot :ski.is

W czwartek w Erzurum odbyło się 6 finałów. Rywalizowano między innymi na biegowych trasach, w short tracku i narciarstwie alpejskim.

Narciarze alpejscy zmierzyli się w slalomie. Spośród chłopców najlepszy był Włoch Alex Vinatzer. Drugie miejsce zajął Chorwat Leon Nikic, a trzeci był Francuz Augustin Bianchini. Snowboardziści rywalizowali w mikstach. Najlepsza okazała się pierwsza drużyna Francji przed drugim zespołem tego kraju i Rosją.

W short tracku na dystansie 500 m wśród dziewcząt najlepsza okazała się Rosjanka Vera Rasskazova przed Holenderką Georgie Dalrymple i Włoszką Melissą Tunno. W rywalizacji chłopców zwyciężył Litwin Salvijus Ramanauskas przed reprezentantem Luksemburgu Peterem Murphym i Francuzem Dianem Sellierem.

Na biegowych trasach rywalizowano w sprincie stylem dowolnym. Zawody dziewcząt wygrała Rosjanka Elena Kucheva. Druga była Czeszka Zuzana Holikova, a trzecia Finka Jasmin Kahara. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Rosjanin Andrei Nekrasov. Srebro zdobył Fin Miska Poikkimaki, a brąz powędrował do Rosjanina Aleksandra Terenteva. W Erzurum miał odbyć się też dziś konkurs drużynowy. Rywalizacja została jednak przeniesiona na jutro

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.