Ewolucje wprowadzone przez Kongres FIS. Będzie zmiana podczas kontroli zawodników

0

fot. P. Ślezińska

 

Za nami Kongres Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Costa Navarino, gdzie obradowała komisja sprzętowa. Sprawdź, jakie zmiany będą dotyczyły zawodników od najbliższego sezonu.

Jak informuje portal sport.onet.pl, pierwsza istotna modernizacja dotyczy skoków narciarskich kobiet. Mianowicie chodzi o zmianę ograniczeń rozmiaru skoczni, na jakiej mogą startować zawodniczki. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, że od teraz nie będzie przepisu, który blokuje rywalizowanie kobiet ze względu na rozmiar danej skoczni.

Jednak najważniejszymi zmianami są te dotyczące kontroli skoczków narciarskich. Warto przypomnieć, że dotychczas kontrola zawodników przebiegała w ten sposób, że byli oni ważeni wraz z kaskiem, butami oraz wkładkami. Teraz jednak komisja sprzętowa FIS postanowiła zmienić ten przepis i od kolejnego sezonu takie ważenie ma odbywać się bez butów, wkładek czy kasków. W ten sposób Międzynarodowa Federacja Narciarska zamierza walczyć z anoreksją w skokach narciarskich, ponieważ nowe ewolucje zmuszą skoczka do przytycia około dwóch kilogramów. Jeżeli ta decyzja nie przyniesie odpowiednich efektów to komisja sprzętowa mówi nawet o modyfikacjach w tabeli BMI. Na razie nowe modernizacje w przepisach skoków narciarskich będziemy mogli oglądać od nowego sezonu i po jego zakończeniu będą możliwe dalsze dyskusje, czy zasady rzeczywiście dobrze spełniają swoje funkcje.

Źródło: sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.