Ewelina Marcisz laureatką plebiscytu “Polacy w Werwą”

Fot. Martyna Szydłowska

Piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w sztafecie biegaczek narciarskich, została wyróżniona w plebiscycie “Polacy z Werwą”. Gala wręczenia nagród odbyła się wczoraj w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Ewelina Marcisz została laureatką tego plebiscytu w kategorii Sport. Nasza biegaczka w ostatnim sezonie wróciła do światowej rywalizacji po wielu problemach zdrowotnych. Miniona zima była dla niej udana, gdyż podczas mistrzostw świata wywalczyła piątce miejsce w sztafecie z Justyną Kowalczyk, Kornelią Kubińską i Sylwią Jaśkowiec. Warto podkreślić, że w tym roku Marcisz przywiozła dwa medale z Uniwersjady (srebro w sprincie i brąz w biegu na 15 km).

W skład kapituły III edycji plebiscytu weszli przewodniczący zespołów jurorskich, przedstawiciele patronów medialnych oraz Prezes PKN ORLEN Jacek Krawiec. – Celem akcji jest uhonorowanie i promowanie wybitnie uzdolnionych młodych ludzi, których osiągnięcia budują nowoczesną Polskę – bez kompleksów, konkurencyjną na arenie międzynarodowej. Dlatego prócz grantu w wysokości 50 tysięcy złotych, który laureat może przeznaczyć na dalszy rozwój zawodowy, dodatkowym wymiarem nagrody jest promocja wszystkich kandydatów i zwycięzców – czytamy na stronie polacyzwerwa.pl . Cieszymy się zatem, że kapituła wyróżniła biegaczkę narciarską. Niech to będzie impuls w karierze Eweliny i innych zawodniczek w naszym kraju.

Źródło: polacyzwerwa.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.